Okurka arménská - Cucumis melo - semena okurky - 6 ks
Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/zelenina-a-ovoce/zelenina/okrasna-zelenina/okrasne-okurky
Okurka arménská je méně známá odrůda, která se botanicky řadí mezi cukrové melouny. V nezralém stavu mají její plody stejné využití jako salátové okurky, které připomínají i svou chutí. S postupným dozráváním chuťově spíše připomínají zmíněný meloun.
Rostlina se vyznačuje velkým výnosem. Plodí dlouhé (45–80 cm), světle zelené plody, které mají typické podélné rýhování. Dužina plodu je bílá až světle zelená, šťavnatá, s obsahem menších semínek.
Arménské okurky mají příznivý vliv na metabolismus člověka – pomáhají při obezitě, diabetu, únavě či hypertenzi. Mají vysoký obsah kyseliny listové.
Jsou velmi dobře stravitelné, nedozrávají do hořké chuti. Hodí se k přímé konzumaci nebo k přípravě salátů.
Nejčastěji se sklízejí od srpna do září.
Jedná se o teplomilnou rostlinu, která se hodí jak pro polní pěstování, tak i pro pěstování ve skleníku či fóliovém krytu.
S předpěstováním semen se začíná v měsíci dubnu. Je nutné zvolit výživný substrát a mírnou zálivku (přemokření semenům škodí). Semínka sázíme do hloubky až 5 cm. Rostliny vyžadují dostatek světla a tepla. Doba klíčení při optimálních podmínkách je 1–2 týdny.
Rostliny přesazujeme do záhonu nejdříve na konci května, resp. v době, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Rostlinu je možné překrýt netkanou textilií, čímž předejdete případnému prochladnutí.
Stanoviště pro výsadbu okurek by mělo být slunečné, s humózní, lehkou půdou, která má dostatečný obsah živin. Ideální spon je 50 x 100 cm. V době, kdy začínají okurky kvést a nasazovat první plody, je možné je přihnojovat ledkem, drůbežím trusem nebo speciálními postřiky přímo na listy.
Parametry
- Výsev / výsadba
- Duben
- Ranost odrůdy
- Poloraná
- Barva plodu
- Zelená
- Mrazuvzdornost
- Ne
- BIO kvalita
- Ne
- Odrůda
- Nehybridní
- Stanoviště
- Slunečné
- Sklizeň
- Srpen
Září